Hastalarımız İçin

Damar Hastalıkları, toplum sağlığını etkileyen hastalıkların başında gelmektedir. Günümüzde gerek arteryel (atardamar), venöz (toplardamar) gerekse lenfatik (lenf damarı) sistem ile ilgili rahatsızlıklar oldukça sık görülmektedir.

Günümüzde rahat, kaliteli ve de sağlıklı bir yaşamın yolu öncelikle hastalıklardan korunma ile başlar. Bu nedenle sizlere bu hastalıklardan korunma ve tedavi konusunda da yardımcı olacağız. Çalışma alanlarımız ve uyguladığımız yöntemler hakkında bilgi bulacaksınız.

1-VARİSLER

En yaygın damar hastalıklarının başında gelir. Toplardamarın uzayıp, kıvrılması, genişlemesi ve deri altında mavi-yeşil kesecikler halinde belirmesidir.

Tedavi edilmediğinde kanın damarda pıhtılaşması, bacaklarda şişlik ve yaralar oluşmasına kadar ilerleyebilir. Variste cerrahi (ameliyat) tedavi yanında skleroterapi (iğne ile damar içine ilaç verilmesi), lazer, basınçlı çoraplar, bandaj uygulamaları gibi seçenekler mevcuttur. Son yıllarda ultrason altında uygulanan köpük skleroterapisi ve endovenöz lazer tedavisinde başarılı uygulamalar yapmaktayız. Videolar için Tıklayın

“Tedavi yöntemi seçilirken varisin tipi, deriye yakınlığı ve büyüklüğü önem taşır ve en uygun tedavi yöntemi uygulanır.”

Endovenöz Lazer:
Varisli damarların tedavisinde lokal anestezi ile uygulanan, ameliyat yarası olmayan, hem kozmetik hem de fiziksel rahatlık sağlayan bir yöntemdir. Varis ameliyatına göre daha kısa sürede uygulanır ve hastanın günlük işlerine çok kısa sürede dönmesini sağlar.

  • Kısa tedavi süresi
  • Çabuk iyileşme
  • Ameliyat izinin olmaması nedeni ile estetik
  • Hastanede yatmak gerekmediğinden daha ekonomik

Endovenöz lazer;
Varislerden ağırlaşan ve çirkinleşen bacaklar için mükemmel bir çözümdür.

Skleroterapi

Skleroterapinin amacı ven lümeni içine bir kimyasal madde enjekte ederek intimanın yapısal olarak bozulmasına neden olmak ve böylece ven duvarının karşılıklı kenarlarını birbirine yapıştırarak; kanla dolu, sarkmış ve görünür hale gelmiş veni fibrotik bir doku haline dönüştürmektir.Daha Fazlası